Příběh Horní Lipové

Lázně Horní Lipová podávají koupel v pozitivní energii!

V den Slunovratu, 21. června 2010, navštívili Horní Lipovou indičtí nádí z Tamilnádu, z knihovny palmových listů.

Začátkem měsíce na pozvání svého hostitele Pavla Krejčího přiletěli do Prahy, aby vyjevili zájemcům jejich osudy, (www.palmovelisty.cz). Když vykladači četli osud paní Zdenky Kontrykové z Horní Lipové, zaujala je její zahrada.

Po čtení požádali p. Krejčího, aby jim ukázal prameny české "národní" energie. Navštívili katedrálu Sv. Víta na Pražském hradě, včetně podzemí, i horu Říp. Jako třetí místo chtěli vidět onu zahradu. Byli nadšeni!

Po vykonání obřadů a modliteb Jožka Sekula z Penzionu Kovárna a Zdeněk Korčián z Domu u ospalého heligónu přivedli indické nádí ke kapličce na Dívčí skalce nad Horní Lipovou. A zde kněží cítili nesmírně silný proud pozitivní energie a po vykonání obřadů a modliteb nám zanechali poselství:
"Opatrujte a užívejte tento dar, neboť celé vaše údolí je zaplaveno krásnou a silnou pozitivní energií."

Proto můžeme říci, že nově rodící se Lázně Horní Lipová mají pět hvězdiček:

  • První za čistý horský vzduch a křišťálovou pramenitou vodu, kterou budete na penzionech pít.
  • Druhou za vynikající jídlo v penzionu Kovárna.
  • Třetí za laskavý úsměv, individuální přístup a pozitivní energii všech terapeutů
  • Čtvrtou za krásnou pozitivní energii, ve které se báječně odpočívá a regeneruje.
  • Pátou za špičkovou péči o tělo a duši ve zdravotnickém zařízení REHEX-EDU.

Procedury

Speciální zdravotní procedury

Vyšetření odborným lékařem

Rozbor pohybových aktivit (30 min)

Podrobná analýza pohybových stereotypů a pohybové zátěže s vysvětlením a doporučením vhodných pohybových aktivit dle konkrétní sitace a stavu pohybového a kardiovaskulárního systému

Rozbor stravovacích návyků (45 min)

Začíná podrobnou analýzou vašich stravovacích návyků. Vyvrátíme vám zaručené pravdy o potravinách a stravování. Naším cílem není pouze napsat vám konkrétní jídelníček, který po měsíci stereotypu opustíte, ale změnit vaše stravování od podstaty. Můžete hubnout bez hladovění.

Analýza pohybového systému (45 min)

Podrobné vyšetření pohybového systému ve vztahu k aktuálním potížím a bolestem s vysvětlením a doporučením korekčních aktivit a zdravotních pomůcek

Elektroakupunkturní diagnostika (30 min)

Klasická akupunktura pracuje s diagnostikou na základě palpace pulsu na radiální tepně. Podle ní se pak postupuje při výběru drah a akupunkturních bodů. Metoda to ale je subjektivní a její zvládnutí trvá dlouho. Západní svět ji nahradil objektivní metodou EAV = ElektroAkupunkturní diagnostika dle Volla. Na základě vyšetření hladiny energie ve vašich akupunkturních drahách vám můžeme doporučit konkrétní homeopatikum nebo bylinky.

Homeopatické a bylinkové poradenství (30 min)

Nabízíme vám poradenství v oblasti homeopatie s vysvětlením základního principu fungování homeopatie. Naším cílem je nejen předepsat vám konkrétní lék, ale otevřít vám nové možnosti samoléčby. Rádi bychom, abyste se orientovali v základní homeopatické léčbě a mohli a uměli využívat běžně dostupná homeopatika. Vaše první kroky podpoříme jednoduchými homeopatickými brožurami.

Individuální fyzioterapie (30 min)
Individuální fyzioterapie (45 min)

Cvičení vedené fyzioterapeutem, zaměřené na ovlivnění klíčových oblastí v pohybovém systému. V průběhu cvičení jsou voleny různé rehabilitační metodiky s co nejpřesnějším zacílením na váš problém

Měkké a mobilizační techniky (30 min)

Uvolnění kůže, podkoží, svalových povázek, svalů a kloubů postižených oblastí pohybového systému.

Škola zad (30 min)

Konzultace pracovní náplně klienta a jeho pracovního prostředí s doporučením vhodných kompenzačních pomůcek a návrhu úprav prostředí. Trénink správných pohybových stereotypů ve virtuálním pracovním prostředí. Seznámení se základními pravidly správného držení těla teoreticky i prakticky.

 

Aktivní procedury

Aktivní trénink (vstup)

Pohybová aktivita v pásmu redukční tepové frekvence.

Posilovací cvičení (30 min)

Cvičení zaměřené na posílení kritických partií, které mají tendenci k oslabení. Součástí cvičení je také rozehřátí, protažení, koordinační cvičení, prvky jógy a korekce základních pohybových stereotypů. Toto cvičení cíleně doplňuje spalovací cvičení a tvoří tak optimální kombinaci pro efektivní redukci tukové tkáně.

 

Relaxační procedury

Masáž lávovými kameny (45 min)

Na tělo masírované osoby se kladou oblé teplé kameny zahřáté ve vodě na teplotu kolem 37 - 40°C. Teplo kamenů se klientovi rozlije po celém těle a celkově ho uvolňuje. Samotná masáž je pro klienta velmi příjemná. Tělo je masírováno střídavě kameny i bez nich, často se používají také voňavé exotické oleje.

Celková klasická masáž (45 min)

Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

Čínská tlaková masáž (45 min)

Tato masážní technika pramení z poznatků klasické tradiční čínské medicíny, která je založena na celostním pojetí člověka. Čínskou tlakovou masáží uvolňujeme zablokovanou energii v organizmu. Působením na energetické body a meridiány dochází k harmonizaci a vitalizaci životní energie.

Manuální lymfodrenáž (60 min)

Manuální lymfodrenáž napomáhá tělu zbavit se odpadních produktů látkové výměny. Lymfatické masáže tak napomáhají organismu aktivovat vlastní obranný systém. Díky pozitivním účinkům na kůži a podkoží je lymfodrenáž i účinným ošetřením celulitidy, otoků a pokožky. Lehký tlak, používání kruhovitých či spirálovitých hmatů s pomalou frekvencí vychází ze znalostí lymfatického systému a směřuje odtok lymfy ke sběrným uzlinám.

Relaxační masáž plosek (25 min)

Masáž plosek nohou je velmi příjemná a uvolňující masáž. která slouží především k uvolnění drah a nastartování orgánů. Je prováděna na chodidle a nártu nohou, vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Nohy jsou mimořádné orgány a přestože po nich neustále šlapeme, patří nohy k nejcitlivějším částem našeho těla.

Publikováno 14.09.2017