Příběh Horní Lipové

Lázně Horní Lipová podávají koupel v pozitivní energii!

V den Slunovratu, 21. června 2010, navštívili Horní Lipovou indičtí nádí z Tamilnádu, z knihovny palmových listů.

Začátkem měsíce na pozvání svého hostitele Pavla Krejčího přiletěli do Prahy, aby vyjevili zájemcům jejich osudy, (www.palmovelisty.cz). Když vykladači četli osud paní Zdenky Kontrykové z Horní Lipové, zaujala je její zahrada.

Po čtení požádali p. Krejčího, aby jim ukázal prameny české "národní" energie. Navštívili katedrálu Sv. Víta na Pražském hradě, včetně podzemí, i horu Říp. Jako třetí místo chtěli vidět onu zahradu. Byli nadšeni!

Po vykonání obřadů a modliteb Jožka Sekula z Penzionu Kovárna a Zdeněk Korčián z Domu u ospalého heligónu přivedli indické nádí ke kapličce na Dívčí skalce nad Horní Lipovou. A zde kněží cítili nesmírně silný proud pozitivní energie a po vykonání obřadů a modliteb nám zanechali poselství:
"Opatrujte a užívejte tento dar, neboť celé vaše údolí je zaplaveno krásnou a silnou pozitivní energií."

Proto můžeme říci, že nově rodící se Lázně Horní Lipová mají pět hvězdiček:

  • První za čistý horský vzduch a křišťálovou pramenitou vodu, kterou budete na penzionech pít.
  • Druhou za vynikající jídlo v penzionu Kovárna.
  • Třetí za laskavý úsměv, individuální přístup a pozitivní energii všech terapeutů
  • Čtvrtou za krásnou pozitivní energii, ve které se báječně odpočívá a regeneruje.
  • Pátou za špičkovou péči o tělo a duši ve zdravotnickém zařízení REHEX-EDU.

Psychosomatika

To, že dlouhodobé bolesti v pohybovém systému nikomu na dobré náladě nepřidají je nad slunce jasné :-) , ale na to, že tento systém funguje i opačně se dost často zapomíná. Psychika je mocná… a protože nežijeme ve zrovna jednoduché době, psychosomatických potíží opravdu přibývá. Problémy může způsobit jak dlouhodobý chronický stres, tak náhlé emoční vypětí.

V pohybovém systému máme svaly, které reagují na chronický stres trochu víc než ostatní, jsou to zejména svaly šíje, ne nadarmo se říká, že si to všechno „nosíme na ramenou“. Tyto bolesti jsou obvykle horší vsedě a vstoje, zatímco vleže ustupují. Dalšími hyperreaktivními svaly na stresové situace jsou svaly žvýkací, přidáme-li k tomu ještě dnešní zlozvyk – časté žvýkání žvýkaček, je zaděláno. Často přichází takoví pacienti s bolestmi čelistních kloubů. V neposlední řadě reagují na stres vzpřimovače bederní oblasti, což se zase projevuje brzkou ranní bolestí, která nutí pacienty stočit se do klubíčka.
Neklamnou známkou chronického přetížení ze stresu je také noční probouzení, mezi 2. a 3. hodinou ranní.
Bylo by pošetilé se domnívat, že můžeme tuto situaci vyřešit pouze homeopatiky a potíže zmizí, ALE, homeopatické léky nám mohou pomoci ven ze svízelné situace, najít cestu, vrátit si sebedůvěru a udělat první krok ke komplexní změně životního stylu, což je jediná možná cesta jak z toho ven.
S výhodou můžete využít kombinaci harmonizačních homeopatických léků, která se nachází v homeopatickém sirupu SEDALIA, nemá sedativní účinky v pravém slova smyslu, jak se mnozí pacienti obávají, naopak, tím, že vás zklidní vytříbí se vaše smysly a často dovedete udržet lépe dříve roztěkanou pozornost.

Jinak je tomu v případě náhlé emoční reakce, jakou může být např. velmi špatná zpráva, nebo náhle vzniklá obava, často o svůj vlastní život, nebo o život někoho blízkého. Mnoho pacientů reaguje na takovou informací bolestí v pohybovém systému, která se často projeví zablokováním hrudní páteře, náhle vzniklou bolestí pod jednou lopatkou a pocitem nedostatku dechu. Je to trochu jako byste se lekli a zůstali v tom úleku – s nádechem v hrudníku. V prvé řadě je na místě vyloučit akutní onemocnění, jako např. srdeční infarkt nebo prasklý žaludeční vřed. Často ale odchází pacienti od lékaře bez diagnózy a potíže trvají.
V takovém případě vám může pomoci homeopatický lék IGNATIA  AMARA  15CH v dávce 5 granulí 2x denně po dobu jednoho týdne.

V mé ordinaci je nejčastější kombinace chronických potíží, které se tělo snaží dlouho kompenzovat a jednou „to praskne“ a dojde k akutní blokádě hrudní páteře. Pak doporučuji kombinaci SEDALIA a IGNATIA  AMARA 15CH. Myslím, že v současné době ji budeme využívat stále častěji.

Publikováno 26.02.2013