Příběh Horní Lipové

Lázně Horní Lipová podávají koupel v pozitivní energii!

V den Slunovratu, 21. června 2010, navštívili Horní Lipovou indičtí nádí z Tamilnádu, z knihovny palmových listů.

Začátkem měsíce na pozvání svého hostitele Pavla Krejčího přiletěli do Prahy, aby vyjevili zájemcům jejich osudy, (www.palmovelisty.cz). Když vykladači četli osud paní Zdenky Kontrykové z Horní Lipové, zaujala je její zahrada.

Po čtení požádali p. Krejčího, aby jim ukázal prameny české "národní" energie. Navštívili katedrálu Sv. Víta na Pražském hradě, včetně podzemí, i horu Říp. Jako třetí místo chtěli vidět onu zahradu. Byli nadšeni!

Po vykonání obřadů a modliteb Jožka Sekula z Penzionu Kovárna a Zdeněk Korčián z Domu u ospalého heligónu přivedli indické nádí ke kapličce na Dívčí skalce nad Horní Lipovou. A zde kněží cítili nesmírně silný proud pozitivní energie a po vykonání obřadů a modliteb nám zanechali poselství:
"Opatrujte a užívejte tento dar, neboť celé vaše údolí je zaplaveno krásnou a silnou pozitivní energií."

Proto můžeme říci, že nově rodící se Lázně Horní Lipová mají pět hvězdiček:

  • První za čistý horský vzduch a křišťálovou pramenitou vodu, kterou budete na penzionech pít.
  • Druhou za vynikající jídlo v penzionu Kovárna.
  • Třetí za laskavý úsměv, individuální přístup a pozitivní energii všech terapeutů
  • Čtvrtou za krásnou pozitivní energii, ve které se báječně odpočívá a regeneruje.
  • Pátou za špičkovou péči o tělo a duši ve zdravotnickém zařízení REHEX-EDU.

Není míč jako míč: Míč v rehabilitaci

V rehabilitačních pomůckách je dnes velký výběr a pacienty stále překvapuje, jak lze využít míč v rehabilitaci…

Míčková facilitace

Je technika, kdy se cílenými tahy míčkem ovlivňují vlastnosti měkkých tkání – kůže podkoží a svalové povázky, ale i napětí svalů. Reflexně lze různými sestavami ovlivnit také napětí hladké svaloviny vnitřních orgánů, zejména v oblasti dýchacích cest a jejich funkce, např. lepší uvolňování hlenu apod. Tahy míčkem jsou vedeny po kůži s různým přítlakem, prostým tahem, nebo koulením. Metoda je velmi příjemná a působí také relaxačně. Využívají se při ní speciální molitanové zdravotní míčky, které nejsou totožné s míčky určenými pro hru softtenis.

 

 

Medicineball Thera-Band

Je posilovací rehabilitační pomůcka, alternativa činek. Speciální úchop umožňuje trénovat různé funkční situace v pohybovém systému. Různé váhové kategorie míčů jsou rozlišeny barevně.

 

 

Overball

Je měkký míč o průměru přibližně 26 cm, který lze nafouknout dle potřeby a vybraného způsobu cvičení do různých velikostí. Lze jej využít k posilování svalů, kdy se míč vkládá např. mezi kolena, stehna, lokty či ruce. Dále jej lze využít jako balanční pomůcku při sezení nebo cvičení, např. vložením pod zadek při sezení. Vhodný je také do auta nebo do práce pro vypodložení různých částí páteře, nejčastěji do oblasti beder mezi bederní páteř a židli.

 

 

Gymball

Je cvičební pomůcky, kterou je možno využít ke cvičení různými způsoby. Nejznámější je zřejmě ten, kdy pacient sedí na míči ve správném, tzv. „korigovaném sedu“ a mírně se pohupuje ve směru nahoru-dolů. Takové cvičení v sedu je možno doplnit o pohyby horních nebo dolních končetin. Velký míč je možné také využít jako labilní podložku pod dolní končetiny při cvičení vleže na zádech, pak se trup zvedá nad podložku a posiluje se tak svalový korzet břicha a zad. Nejméně známý způsob cvičení s velkým míčem je takový, kdy pacient leží břichem na míči, opře se horními končetinami o podlahu a ručkuje po podlaze směrem dopředu. Ruce jsou pak opřeny o podložku, břicho ve vzduchu a nohy na míči, jedná se o výbornou možnost jak trénovat aktivaci lopatkového svalstva.

Máte doma nějakou rehabilitační pomůcku, která vám zůstala po vašem cvičení, nebo někomu z rodiny a nevíte jak ji využít? Rádi vám poradíme v rehabilitační poradně.

 

Publikováno 26.02.2013